Відбулась ІІІ Міжнародна Конференція “Енергоефективність у промисловості, АПК та ЖКГ”

%d0%b7%d0%b2%d1%8b%d1%82 4 жовтня 2016 року в Києві у Президент готелі відбулась ІІІ Міжнародна конференція «Енергоефективність в промисловості, АПК і ЖКГ», організована Асоціацією з енергоефективності та енергозбереження.
У роботі конференції взяли участь понад 200 національних та міжнародних експертів. Серед них – представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та комунального господарства України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного Агентства з енергоефективності та енергозбереження, Посольства України в США, Посольства Франції в Україні, Австрійського енергетичного агентства, Проекту «Енергоефективність в муніципалітетах», який впроваджується GIZ, Проект UNDP «Експертний хаб з енергоефективності».
У заході взяли участь Надзвичайна та Повноважна пані посол Франції в Україні Ізабель Дюмон; Ніколя Перрен, Радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні; Кшиштоф Герульські, Група підтримки України Європейської Комісії (Брюссель); Кирило Шевченко, голова правління ПАТ «Укргазбанк»; Борис Онищенко, к.т.н., менеджер з питань регіонального розвитку компанії «KUHN Україна»; Наталія Бойко, Менеджер із реформи енергетики, ПО Національної Ради Реформ; Сергій Масличенко, Старший менеджер департаменту енергоефективності представництва ЄБРР в Україні; Євген Червяченко, Радник Віце-прем’єр-міністра України; Сергій Сильченко, партнер ЮФ «ILF», Костянтин Гура, Держенергоефективності України, а також національні та закордонні експерти, представники бізнесу та громадянського суспільства.
Таким чином, конференція об’єднала всіх тих, хто бере активну участь у проведенні реформи енергетики та енергозбереження в Україні, а також впровадженні сучасних технологій в сфері енергоефективності та ресурсозбереження в різних секторах української економіки.
«Екстенсивний період розвитку економіки та бізнесу повністю вичерпав себе, – підсумувала підсумки роботи конференції президент Асоціації з енергозбереження та енергоефективності Оксана Ремінська, – настав час активного впровадження енегоефективних технологій, які нині виступають чи не ключовим чинником конкурентоспроможності вітчизняного бізнесу. Високий потенціал енергозбереження необхідно реалізовувати шляхом застосування нових підходів та новітніх розробок. Лише залучення нових технічних і системних рішень, реалізація ефективної реформи сфери енергетики дозволять підвищити рівень ефективності використання енергоресурсів, що в свою чергу підвищить конкурентоспроможність економіки в цілому та дозволить запустити механізми реалізації енергозбереження в національному масштабі».
Конференція надала учасникам і партнерам можливість для презентації реальних енергозберігаючих проектів, нових ідей, обговорення різних підходів в напрямку розвитку енергозберігаючих технологій в Україні, а також обговорення національної стратегії енергозбереження.
Представники Укргазбанку представили власну програму фінансування проектів з модернізації підприємств, спрямованих на підвищення енергоефективності виробництва. Стратегія кредитування «зелених» проектів реалізується спільно з IFC (Міжнародна фінансова корпорація) і спрямована на перетворення Укргазбанку в перший спеціалізований банк в Україні з екокредитування.
Співпраця Укргазбанку та IFC дозволяє проводити унікальний експертний аналіз проектів енергоефективної модернізації, виявляти увесь «прихований» потенціал економії ресурсів компаній, прискорити окупність інвестицій. Всі проекти, пов’язані з енергоефективністю та екологічністю в банку розглядають в першочерговому порядку. При цьому для підприємств і компаній, чия діяльність безпосередньо пов’язана з екологічними і енергоефективними технологіями, Укргазбанк надає пільгові процентні ставки за кредитами, і підвищені – за депозитами.
Виступаючи на конференції, менеджер з питань регіонального розвитку «KUHN Україна» Борис Онищенко ознайомив учасників конференції з пропонованою компанією технологією стрип-тілл для агропромислового сектора. Ця прогресивна технологія обробки грунту може застосовуватися при вирощуванні кукурудзи, ріпаку, буряків, сої, соняшнику та інших культур. Результатом її впровадження стане скорочення витрати енергії на 40% при виробництві зерна. Крім того, компанія є лідером з ряду пропонованої продукції для сільського господарства і має ряд інших ефективних рішень для різних видів наземних робіт.
Представник юридичної компанії ILF Іван Бондарчук презентував сучасні підходи до організації бізнес-моделі енергосервісу з урахуванням чинного законодавства. За його словами, завдяки їм українські компанії цілком здатні реалізувати своїми силами комплекс заходів щодо впровадження енергоефективних технологій, які дозволять оплачувати послуги споживання електроенергії за рахунок 80-90% -ї економії.
Захід ще раз підтвердив статус конференції як однієї з найважливіших подій у сфері енергоефективності, енергозбереження та впровадження альтернативних рішень.
Партнерами заходу виступили: компанія KUHN – стратегічний партнер конференції; ПАТ «Укргазбанк» – офіційний партнер, юридична фірма ILF– Юридичний Партнер, «Укрексімбанк» – партнер сесії енергозбереження в агробізнесі.
Генеральний інформаційний партнер – газета «Бізнес», генеральний новинний партнер – інформаційна агенція «Інтерфакс-Україна», офіційний медіа-партнер – газета «Ділова столиця», генеральний телевізійний партнер – «Перший діловий». Інформаційні партнери: Міжнародна торгова палата, Британсько-Українська промислова палата, Американська торгова палата, РПР, SDIA, інформаційне агентство «Українські Новини», Delo.uа, ДС, портал liga.net, газета «Украіна.Бізнес.Ревю», журнал «Land Lord», журнал «Business Herald», АПК-інформ, «Українська Енергетика», портал «Energy Нафта & Газ», журнал «ProfBuild», група видавництв «Капстроительство», портал «Енергобізнес», журнал «Обладнання та інструмент», журнал «Світ автоматизації», Агробізнес Україна, «Аграрний тиждень», АгроЕліта, Агроперспектива, портал AgGeek та інші.

Фотозвіт заходу представлений на офіційній фейсбук-сторінці Асоціації за посиланням