Відбувся форум «Енергонезалежність. Створення Фонду енергоефективності»

18 жовтня 2016 року в готелі «Хілтон», м.Київ, відбувся форум «Енергонезалежність. Створення Фонду енергоефективності».

У роботі Форуму взяли участь Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, помічник Генерального секретаря ООН, Директор Регіонального бюро Програми розвитку ООН (ПРООН) для Європи і СНД Джихан Султаноглу, віце-президент АЕЕ, чиновники, народні депутати,  представники міжнародних фінансових організацій, донорів, дипломатичного середовища, експерти. Під час заходу Геннадій Зубко представив проект  Закону «Про фонд енергоефективності» та необхідні кроки для просування реформи енергоефективності в Україні.

«Побудова енергоефективної України вимагає від держави і суспільства здійснення п’яти принципових кроків. Ідеться про делегування співвласникам механізмів управління своїм майном, створення сучасного ринку житлово-комунальних послуг, забезпечення комерційного обліку ЖКП, запровадження енергоаудиту та створення Фонду енергоефективності», – заявив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко під час презентації законопроекту «Про Фонд енергоефективності» під час Форуму.

Він відзначив, що для повноцінного запуску Фонду необхідно прийняти чотири базових закони: «Про ЖКП», «Про енергоефективність будівель», «Про комерційний облік», які на розгляді у парламенті,  а також «Про Фонд енергоефективності». Ще один необхідний закон «Про особливості права власності у будинку» вже прийнято.

За словами Геннадія Зубка, Фонд енергоефективності допоможе, з одного боку, зменшити витрати кожного окремого домогосподарства, а з іншого боку – позбавитися Україні енергетичної залежності.