Відбулось обговорення нової Енергетичної Стратегії України

14701017_317024085321054_153378747359111924_o12 жовтня представники АЕЕ взяли участь у круглому столі «ВДЕ та ЕЕ в новій Енергетичній стратегії України – імітація змін чи основа для реформи енергетичного сектору?», організованому Комітетом Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Модератором заходу виступив народний депутат України пан Олексій Рябчин.
Основні питання, які обговорювались під час заходу – це розробка оновленої Енергетичної стратегії України 2035 та можливості для переходу до 100% ВДЕ в Україні. Слід окремо виділити доповіді закордонних спікерів, а саме презентацію Ганса-Йозефа Фелла (президента ГО Watch Energy Group, екс-депутата Бундестагу, співавтора «Зеленого тарифу») на тему «100% ВДЕ: стимул до економічного зростання та вимога національної безпеки України». Пан Фелл досить оптимістично налаштований з приводу розвитку ВДЕ в Україні та дав декілька практичних порад, як правильно рухатись в напрямку енергетичної незалежності на конкретних прикладах проектів. Розвиток ВДЕ, на його думку, важливий не тільки з огляду на глобальну зміну клімату, а, перш за все, з точки зору питань економічного розвитку та енергобезпеки країни.
Досить цікавою також була доповідь докторанта та дослідника NEO Carbon Energy Project, Майкла Чайлда, який говорив про «Перехід до 100% відновлюваної енергії до 2050 року для України». Пан Чайлд запропонував досить детальний аналіз з цього приводу та поділився своїм рецептом досягнення такої амбітної мети. Також були заслухані доповіді Голови Держенергоефективності Сергія Савчука, представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Інституту економіки та прогнозування НАН України та Фонду ім. Г. Бьолля в Україні. У дискусіях активно брали участь експерти з енергоефективності та відновлюваної енергетики Андрій Герус, Ігор Черкашин, Олександр Бойко.