Перше засідання Громадської Ради при Держенергоефективності

15.07.2014

Президент Асоціації з енергоефективності та енергозбереження прийняв участь у першому засіданні та прес-конференції Громадської Ради при Держенергоефективності України.

Олег Козачук та громадські організації вважають за доцільне надання Агентству особливого статусу та його пряме підпорядкування Кабінету Міністрів України. Держенергоефективності повинно стати єдиним центром розробки та реалізації державної політики у сфері енергоефективності та енергозбереження, який буде мати всі необхідні повноваження для реалізації цієї політики в життя.

Щоб досягти поставлених цілей у сфері енергозбереження за невеликий термін, на думку керівника проекту «Угода мерів – Схід» Святослава Павлюка необхідно вжити три першочергові заходи: «Тотальний облік спожитих енергоресурсів, адже лише 40% споживачів мають прилади обліку. Це гігантське поле для маніпуляції енергопостачальних компаній. Також, необхідно створити систему енергоменеджменту, щоб розуміти ситуацію в країні комплексно», – додав Святослав Павлюк. І ще один захід – це створення механізму стимулювання енергозбереження через дотації для споживачів, як приватного так і бюджетного сектору.

Профільні Громадські організації, що ввійшли до новообраної Громадської Ради при Держенергоефективності України готові долучитися до розробки проектів необхідних змін до чинного законодавства з метою зниження залежності України від імпортних паливно-енергетичних ресурсів. На думку представників Громадської ради збільшення повноважень Держенергоефективності України допоможе швидше наблизитися до європейського рівня споживання паливно-енергетичних ресурсів.