Відбувся ІІ Українсько-Німецький форум «BЕА: Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес»

bea_1_17 листопада 2016 року у Харкові, креативний простір «Fabrica», за інформаційної підтримки Асоціації з енергоефективності та енергозбереження, відбувся ІІ Українсько-Німецький форум «BЕА: Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес», який проходить раз у два роки та є найбільш значимою подією у сфері енергоефективності та ВДЕ Слобожанщини. Всього форум зібрав понад 350 чоловік, понад 100 з яких – представники органів місцевого самоврядування.
Під час заходу українські та іноземні експерти, представники місцевої влади та громадських організацій обговорили основні тренди енергоефективного будівництва, впровадження альтернативних та відновлюваних джерел енергії в житлово-комунальному господарстві та агросекторі. Серед тем, що обговорювались під час панельних дискусій, такі: «Підтримка ЄС та Німеччини з метою підвищення та розробки потенціалу енергоефективності в Україні», «Моделі підвищення енергоефективності в агропромисловості», «Енергоефективність в ЖКГ: нові можливості завдяки децентралізації», «Вища освіта і бізнес: європейський досвід підготовки кадрів для сфери енергоефективності», «Енергоефективність як тренд сучасного будівництва», «Інновації в агросекторі. Альтернативні джерела енергії».

Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (офіс у Дніпрі) Вольфганг Мессінгер зазначив, що Німеччина надає Україні всебічну підтримку в реалізації енергоефективних заходів, адже від цього залежить розвиток економіки країни. Пан Мессінгер також повідомив, що 11 жовтня в Києві відкрилась Німецько-українська торгово-промислова палата, що займатиметься підтримкою українських підприємств для їхнього виходу на європейський ринок, наданням допомоги в розвитку регіональних структур, створенням конкурентних умов для бізнесу.
Президент Асоціації, Оксана Ремінська, виступила модератором секції «Енергоефективність як тренд сучасного будівництва», підсумовуючи яку вона зазначила: «Україна має надзвичайно високий потенціал енергозбереження. Більше того, вона має все необхідне, щоб почати використовувати цей потенціал вже сьогодні: кваліфікованих професіоналів, законодавство, яке хоч і недосконале, але вже сьогодні дозволяє працювати в даній сфері; а з повним запуском механізму енергосервісу значно підсилить інтерес інвесторів та замовників до впровадження проектів заощадження енергії. Прикро, що сьогодні через високі тарифи на енергоресурси надто часто поняття енергоефективності підміняють поняттям газозаміщення, що не є ідентичними. Крім того, порядок впровадження енергозаощаджуючих заходів у більшості випадків є неправильним: спочатку відбувається заміна газових котлів на котли з використанням ВДЕ, а лише потім – впроваджується повний комплекс заходів, направлених на скорочення споживання енергії. Таким чином, потужність котельні виявляється значно перевищеною, а вкладені інвестиції – абсолютно невиправданими та зайвими». Спікер зазначила, що потрібно враховувати подібний досвід європейських країн, зокрема приклад Польщі, наведений експертом Групи підтримки ЄК паном Кшиштофом Герульськи, та не повторювати подібних помилок.
У підсумку слід зазначити, що Форум відбувся на найвищому організаційному рівні, під час якого представники влади, громадськості та бізнесу отримали можливість для обговорення спільної реалізації тих чи інших проектів, налагодження спільного діалогу, який у довгостроковій перспективі забезпечить спільне впровадження реальних проектів.