ЄБРР береться за енергоефективність житлового сектору України!

IG Energy

Президент Асоціації 7.04.2016 р. взяла участь у офіційній презентації нової Програми ЄБРР щодо підвищення енергоефективності в житловому секторі України (IQ energy, “Ай-Кью енерджі”) обсягом 75 мільйонів Євро.

Метою програми є підвищення енергоефективності української житлового сектора, який є одним з найбільших в Європі (понад 10 млн будинків). Програма IQ energy буде реалізовуватися через банки-партнери “УкрСіббанк”, “ОТП Банк» і «Мегабанк» з широкою мережею відділень по всій країні.

Позичальники, які відповідають критеріям участі в програмі, зможуть отримати кредити на реалізацію широкого спектру заходів енергоефективності, зокрема термоізоляцію стін, дахів і підлог перших поверхів; установку сучасних енергоефективних вікон, найбільш підходящих джерел тепла та впровадження відновлюваних джерел енергії; установку сонячних систем опалення та багато інших заходів.

Задля досягнення найбільшого результату, реалізація програми буде супроводжуватися масштабною інформаційною компанією з метою поліпшення обізнаності в сфері енергоефективності. Крім того, на сайті Програми як окремі домогосподарства, так і ОСББ зможуть підібрати найкращі доступні технології з урахуванням індивідуальних потреб, розрахувати власні затрати та заощадження тощо. Фізичні особи також зможуть подавати через цей веб-сайт заявки на отримання грантових коштів.

Асоціація з енергоефективності та енергозбереження неодноразово наголошувала на необхідності створення подібної платформи, тому підтримує ініціативу ЄБРР.

Щоб дізнатись більше про програму – відвідайте сайт Програми – http://www.iqenergy.org.ua/.