Конференція “Будинок майбутнього” пройшла з успіхом!

Hause of the future-updated

11 квітня у місті Кам’янець-Подільський Асоціація з енергоефективності та енергозбереження провела  Конференцію “Будинок майбутнього: енергоефективний, пасивний, автономний, яка відбулася за підтримки  Посольства Франції в Україні, Кам’янець-Подільської міської ради, проекту “Енергоефективність в громадах”, що впроваджується GIZ.

 

Участь у заході взяли: Оксана Ремінська, Президент, Асоціація з енергоефективності та енергозбереження (АЕЕ); Михайло Сімашкевич, Голова Кам’янець-Подільської міської ради; Вінсент Фалькоз, Керівник економічного відділу, Посольства Франції в Україні; Іма Хренова-Шимкіна, Заступник директора проекту “Енергоефективність в громадах”, що впроваджується GIZ; Роман Радченко, Начальник відділу, Мінрегіон України; очільники міст та ряд інших французьких, німецьких та українських експертів. Також, на конференції були представлені передові компанії в сфері енергоефективного будівництва, серед яких: Архітектурна Агенція «ARC-MOE» (Франція),  ING+ARCH (Німеччина), «Архітектура та екологія» (Україна-Німеччина), «Хенкель Баутехнік «Україна», ЗінКо Україна, ТОВ «РЕХАУ», UNISOLAR, Неотепло, БіоЕнергоХауз, Hempire, Еко-піна, ТОВ «Магма Індустрія», АІМ тощо.

Новина стала першою у випуску місцевих новин, яку можна переглянути за посиланням.

Відкриваючи захід, Оксана Ремінська, Президент АЕЕ, зазначила, що на сьогодні питання енергоефективного будівництва є одним з найголовніших з точки зору забезпечення комфортного проживання мешканців та економії енергоресурсів, ціна на які за останній рік стрімко зросла. “В той час, коли європейці з турботою про довкілля та мешканців ставлять перед собою амбітні цілі щодо будівництва виключно пасивних та автономних будинків задля забезпечення власної енергонезалежності, Україна і далі продовжує латати старі «хрущовки» та будувати за старими звичками. Нові будівельні стандарти, хоч і значно покращенні, проте дуже часто порушуються та недотримуються при будуванні, що часто призводить до проблем зі здоров’ям мешканців, а в окремих випадках – навіть до фатальних наслідків”, – зазначила О.Ремінська. Вона підкреслила, що: «Діяльність Асоціації направлена на поширення кращого передового досвіду в сфері енергоефективності та підтримку втілення в життя конкретних проектів, зокрема в будівництві, та поєднання зусиль всіх тих, хто вболіває за енергонезалежне майбутнє України». Президент висловила вдячність за підтримку проведення заходу Посольству Франції України, яке підтримує політику щодо ефективного споживання енергоресурсів та зменшення негативного впливу на природнє середовище, Кам’янець-Подільській міській раді та проекту “Енергоефективність в громадах”, що впроваджується GIZ, за всебічну підтримку та сприяння в проведення Конференції.

«Кам’янець-Подільський вже не один рік працює над впровадженням проектів із енергоефективності і ми бачимо результат. Серед ідей, які успішно себе реалізували, – програма “Теплий дім”, завдяки якій ми утеплили понад 200 будинків», – сказав у вітальному слові міський голова Михайло Сімашкевич.

Вінсент Фалькоз, Керівник економічного відділу Посольства Франції в Україні, наголосив, що «На сьогодні підвищення енергоефективності є абсолютним пріоритетом для України, оскільки енергетична проблематика набуває значної уваги в умовах стрімкого підвищення цін на енергоресурси. Україна має значний потенціал в плані ефективного використання енергетичних ресурсів і відсоток енергоспоживання на одного мешканця є найбільшим в Європі та одним з найбільших в світі. Тому, існує термінова потреба знайти шлях вирішення цієї проблеми». Він зауважив, що Франція готова підтримувати Україну в цьому напрямку та може запропонувати реальний досвід в цій галузі та виносить цей напрямок в число пріоритетних в рамках своєї активності в Україні. Зокрема, Посольство надало значну фінансову підтримку для реалізації проектів енергоефективності та заміщення природного газу як в Києві, так і в інших містах України, та всебічно підтримує проведення просвітницьких заходів, як то конференції та семінари.

Іма Хренова-Шимкіна, Заступник директора проекту “Енергоефективність в громадах”, що впроваджується GIZ, привітала учасників заходу, коротко окреслила окремі напрямки діяльності організації GIZ, та зазначила, що напрямок енергоефективності знаходиться в окремому фокусі діяльності організації. Саме тому, планується запуск окремих проектів, направлених на підвищення рівне енергоефективності як на   національному рівні, так і в окремих секторах. «Сьогодні енергоефективність в Україні в 3 рази вища, ніж в Європі і це дійсно великий виклик, разом з тим – це унікальна можливість зробити вагомі зрушення і збудувати нову країну спираючись на передовий досвід, – заначила пані Іма. – За минулі кілька років в сферу енергоефективності вдалось залучили 27 млн. євро, що дало можливість покращити стан у цій сфері та створити додаткові робочі місця».

Під час заходу в рамках дискусійних панелей, таких як: Архітектурне проектування та впровадження проектів; Утеплюючі та оздоблюючі матеріали: поєднання комфорту та новітніх трендів; Комунікації в будинку: від прихованих можливостей до реальних проектів, були презентовані кращі європейські, а також вітчизняні практики пасивного та енергоефективного проектування та будівництва, передові екологічні та енергоефективні технології, обладнання та матеріали.

 

Підсумовуючи захід було відмічено:

– відсутність державної політики, програм та планів щодо стимуляції населення переходу до енергоефективного та пасивного будівництва. Особливо актуально та гостро постало питання будівництва ефективного житла для вимушених переселенців зі Сходу України та її інших окупованих територій;

– відсутність будь-яких преференцій, державних фінансових стимулів для просування пасивного та енергоефективного зведення житла, що б дало змогу мешканцям ставати енергонезалежними вже сьогодні.

Разом з тим, на сьогодні в Україні діє програма «теплих кредитів», яка спрямована на підтримку реновації старого житла. При цьому, з боку держави відсутня верифікація ефективності використання наданих «теплих кредитів», де часто через невірні підходи до термомодернізації рівень підвищення енергоефективності є дуже незначним та не відповідає залученим капіталовкладенням. Крім цього, часто з невірною термомодернізацією погіршується загальний стан здоров’я мешканців через порушення норм комфортного перебування; відсутність ефективної системи вентиляції та появи різних груп грибків; надмірна сухість повітря; неможливість забезпечення принципу «дихання стін» утеплюючими та будівельними матеріалами, які через свій хімічний склад та технічні характеристики не володіють необхідними властивостями тощо;

– низьку поінформованість українського суспільства про правильні методи термомодернізації будівель та принципи їх сучасного будівництва задля забезпечення  ощадного використання енергії та комфортного перебування мешканців;

– відсутність інтегрованої платформи про різні види утеплюючих, будівельних матеріалів та обладнання з приведенням їх порівняльних характеристик для правильного вибору споживачами.

Учасники Конференції відмітили її практичну важливість з точку зору обміну досвідом та інформацією щодо наявних нових передових технологій, підходів та рішень в сфері енергоефективного, пасивного та автономного житла та домовились про координацію своєї діяльності в майбутньому.

Також, за підтримки Кам’янець-Подільської міської ради, після офіційної частини Конференції відбулася оглядова виїзд-екскурсія на завод по виробництву енергозберігаючих вікон ТМ «Вікно плюс», під час якої учасники мали змогу на власні очі побачити процес виробництва вікон, починаючи від порізки скла та завершуючи установкою в профіль.

Довідково:

Захід відбувся за підтримки:

Держенергоефективності України

Кам’янець-Подільської міської ради

Проекту “Енергоефективність в громадах”, що впроваджується GIZ

Архітектурної французької компанії ARC-MOE

Інсолар Клімат

АІМ

Інформаційними партнемами заходу виступили:

Журнал “Будівельний журнал”

Журнал “Prof Build”

Журнал “Зелені Будинки”

Журнал “Міста в 21 столітті”

Журнал “Капстроительство”