Президент Асоціації взяла участь в 6 Європейсько-українському енергетичному дні

06.11.2015

О.Ремінська взяла участь у 6-му Європейсько-українському енергетичному дні, який відбувся 5 листопада у м. Києві. Основним фокусом цьогорічного заходу стали такі теми, як енергетична демократія та енергоефективність.

Участь у заході взяли представники Енергетичного Співтовариства, Держенергоефективності України, міжнародних проектів з енергоефективності (GIZ), Міжнародної фінансової корпорації (IFC), представники компаній-членів ЄУЕА, представники бізнес середовища та експерти.

Відкриваючи захід, Сергій Савчук, Голова ДАЕЕ, зазначив, що сьогодні в Україні енергоефективність – це вже не пусті гасла адже урядом були здійснені рішучі кроки, спрямовані на зменшення та заміщення споживання газу, розвиток використання відновлюваних джерел енергії та повідомив про ряд прийнятих нормативно-правових актів, які створюють сприятливі умови для роботи бізнесу у цих сферах. Крім того, він зазначив, протягом року було виділено “теплих” кредитів на суму майже 900 млн. грн.

При цьому, Святослав Павлюк, координатор проекту Угода мерів-Схід, зазначив, що незважаючи на позитивні зміни у сфері енергозбереження та започаткуванню програми підтримки споживачів, державними органами, які відповідають за політику у зазначеній сфері, робиться недостатньо для належного розвитку сфери енергоефективності. Зокрема, без забезпечення 100% обліку енергетичних ресурсів важко говорити про зменшення їх споживання, оскільки нарахування платежів по нормам не відображає реальну ситуацію в цій сфері. Розроблено ряд заходів з енергоефективності та планів для змін у сфері енергоефективності, але ці плани реалізуються надто повільно.

Під час панельної дискусії «Енергоефективність в житлових будинках» експерти поділились позитивним досвідом реалізації енергоефективного проекту в м. Луцьк із залученням кредитного фінансування. Гжегож Гайда, координатор проектів IFC, висловив сподівання, що в наступному 2016 році буде утеплено додатково 100 будинків. При цьому, Оксана Ремінська, Президент Асоціації енергоефективності та енергозбереження, приєдналась до висловлених сподівань та зазначила, що важливо не просто утеплити такі будинки, а забезпечити «ефективність» їх утеплення і досягнення поставленого рівня енергоефективності. Адже на сьогодні, контроль використання коштів, отриманих в рамках програми компенсації кредиту на енергоефективні заходи, не проводиться, так само як і не проводиться перевірка щодо досягнення рівня енергоефективності після реалізації таких заходів.