Президент Асоціації взяла участь у VII Міжнародному інвестиційному бізнес-форумі з питань ЕЕ та ВДЕ

13.11.15

Президент Асоціації О.Ремінська взяла участь у панельній дискусії «Законодавчі ініціативи у сфері енергоефективності: напрацювання, перспективи впровадження», що відбулась 12 листопада 2015 року в рамках VII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики.

О.Ремінська зокрема зазначила, що розробка та прийняття дієвих законів та підзаконних актів є основою для ефективного запровадження енергоефективних заходів та зменшення енергоємності українського ВВП. Так, на  2015 рік Дедженергоефективності було заплановано розробити та прийняти 9 законів та 4 підзаконних акти. Проте, на жаль, протягом року вдалось прийняти лише два законопроекти щодо запровадження механізму ЕСКО, в той час як підзаконна база досі потребує доопрацювання. Досі неврегульоване питання щодо обліку енергоресурсів: протягом року різними  експертними групами було розроблено п’ять версій законопроекту щодо обліку енергоресурсів, проте жоден із них так і не був прийнятий. Такий стан справ змушує зробити висновки, що на сьогодні відсутня ефективна комунікація та координація між експертним середовищем та ЦОВВ, які відповідальні за впровадження політики енергоефективності та енергозбереження, що призводить до марних затрат часу, фінансових та людських ресурсів.

Підсумовуючи хід дискусії було підкреслено необхідність створення дієвої системи законодавства, узгодженої з вимогами ЄС. Виступаючі звернули увагу, що підвищення енергетичної ефективності неможливе без сприятливого нормативно-правового середовища. Загалом, експерти зауважили, що вони готові ділитися практичним досвідом та надавати Держенергоефективності консультативну підтримку.