У Києві відбулася конференція «Трансферне ціноутворення.Перший звіт»

15.04.2014

Представники Асоціації з енергоефективності та енергозбереження прийняли участь у конференції «Трансферне ціноутворення. Перший звіт» .

У конференції взяли участь більше 200 осіб з близько 70 компаній різних галузей економіки. Варто зазначити, що це перший в Україні захід такого масштабу на дану тематику. Висока активність учасників була обумовлена актуальністю теми конференції, відсутністю в Україні прецедентного досвіду підготовки звітів по контрольованим операціям, обмеженістю інформаційного забезпечення платників податків з цього питання і наближенням терміну подання звітів (до 1 травня 2014 року), а також складом спікерів, серед яких був начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Міністерства доходів і зборів України Микола Мішин. Ключовими доповідачами та партнерами конференції виступили міжнародні консалтингові та аудиторські компанії: KPMG, Baker Tilly і Bureau Van Dijk.

У ході конференції було порушено наступні теми:

  • механізми застосування методів визначення ринкових цін в контрольованих операціях;
  • шляхи вирішення проблемних питань у процесі підготовки звітів;
  • джерела інформації для цілей трансфертного ціноутворення.

Директор відділу податкового та юридичного консультування «КПМГ-Україна» Костянтин Карпушин виступив з презентацією на тему «Звіт по контрольованим операціям. Як скоротити витрати на підготовку і уникнути штрафу?». Менеджер з консалтингових послуг Baker Tilly Володимир Чижиков зробив основний акцент у своїй доповіді на технологічному процесі підготовки звіту. Роман Скоринін, регіональний менеджер у країнах Східної Європи та СНД Bureau Van Dijk, представив практичні рішення для цілей трансфертного ціноутворення.

«Конференція стала вдалою площадкою для обговорення актуальних питань, що виникають в українських компаній при заповненні Звіту про контрольовані операції. З одного боку, платників податків цікавить, як оптимізувати ресурси на підготовку Звіту, з іншого боку, для податкових органів важливо підвищити ефективність адміністрування звіту та перевірки. Активний діалог між виступаючими та учасниками, глибокі й різнопланові запитання учасників підтверджують те, що бізнес займається підготовкою звіту і зацікавлений в оптимізації самої структури звіту з урахуванням міжнародної практики трансфертного ціноутворення, щоб у звіті не було надлишкової інформації», – поділився своїми враженнями про конференцію директор відділу податкового та юридичного консультування «КПМГ-Україна» Костянтин Карпушин.

«Такі заходи дуже важливі, тому що саме тут бізнес може почути позицію податкових органів, податкові органи зрозуміти проблеми та питання, що виникають у реального сектора, консультанти – допомогти сторонам знайти відповіді на спірні питання, досягти розуміння в проблемних моментах. Ну і дуже важливою є участь інформаційних та аналітичних агентств, тільки при їх безпосередній участі можливий діалог щодо того, які ж склалися ціни та тенденції на ринках», – зазначив менеджер з консалтингових послуг Baker Tilly Володимир Чижиков.

Формат заходу, що передбачає попередню відправку учасниками питань для їх подальшого роз’яснення з боку доповідачів, дозволив оптимізувати час конференції та максимально охопити всі найбільш актуальні теми у сфері трансфертного ціноутворення. Багато уваги було приділено саме обговоренню конкретних прикладів і предметних запитань щодо заповнення форм звітності. Все це в сукупності з професіоналізмом спікерів дозволило зробити спілкування високоефективним, а в результаті досягти поставленої перед конференцією мети – побудови діалогу між платниками податків та Міністерством доходів і зборів України.

Генеральним телевізійним партнером заходу виступив Перший Діловий телеканал, Генеральним новинним партнером – ІА «Інтерфакс», Генеральним медіа-партнером стала ділова газета «Капітал», Генеральним інформаційним партнером – тижневик «Бізнес», Офіційним інформаційним партнером – журнал «Вісник Міністерства доходів і зборів України», Інформаційними партнерами виступили бухгалтерський тижневик «Дебет-Кредит», ІА «Українські новини», портал «Дело.ua» і журнал ТПП України – «Діловий вісник».