Фахівці Асоціації прийняли участь у засіданні круглого столу з питань адаптації до європейського законодавства

09.04.15

9 квітня 2015 року в приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відбулось засідання круглого столу з питань адаптації до європейського законодавства паливно-енергетичного сектору України, зокрема впровадження III енергопакету.

Участь у заході взяли перші особи Міненерговугілля, фахівці НАК “Нафтогаз України”, ДП “НЕК “Укренерго””, експерти у сфері енергетики, представники Центру підтримки реформ при КМУ, громадські організації, в тому числі представники Асоціації з енергоефективності та енергозбереження.

 Зустріч відбулась з спільної ініціативи Центру підтримки реформ та Міненерговугілля, старт співпраці яких став доволі продуктивним.

На порядку денному розглянуто питання:
– Сучасний стан паливно-енергетичного комплексу України та потреби його реформування.
– Вимоги III енергопакету та координація дії щодо його імплементації.
– Підвищення тарифів до економічно обгрунтованих, як необхідна передумова підвищення енергетичної безпеки. Забезпечення прозорості тарифоутворення.
– Європейське та українське законодавство: адаптація до стандартів ЄЕС з метою створення умов для вільної конкуренції та ринкових відносин в паливно-енергетичному комплексі.
– Можливість запуску роботи багатосторонньої групи для розроблення, втілення і моніторингу ефективності виконання реформ, відповідно до зобов’язань в рамках Енергетичного Співтовариства.

У ході спілкування фахівці Міністерства та експерти обмінядися думками щодо координації дій з імплементації ІІІ енергопакету та адаптації до стандартів ЄС з метою створення умов для вільної конкуренції та ринкових відносин в паливно-енергетичному комплексі.

У ході спілкування йшлося про регулювання тарифів на енергоносії, необхідність встановлення приладів обліку та впровадження заходів з метою мотивації населення з питань енергозбереження. Окрім цього, експерти наголосили про необхідність широкого і систематичного інформування громадськості про стан енергетичної галузі та зміни, що відбуваються, а також контролю за енергопостачальними та газопостачальними організаціями.

Експерти мали можливість поставити запитання фахівцям Міністерства щодо планів розвитку мереж, розвитку альтернативної енергетики, перспектив реформування енергетичного сектору та інших питань розвитку паливно-енергетичного комплексу.

За підсумками зустрічі домовлено про доцільність проведення експертних зустрічей з питань реформування енергетичної галузі у такому форматі на регулярній основі.