Прес-реліз

28.04.2014

Обсяг інвестицій для підвищення енергоефективності промисловості України складає від 25 до 100 млрд. дол., експерт

 

Обсяг інвестицій для підвищення енергоефективності промисловості України до середньоєвропейського рівня складає від 25 до 100 млрд. дол. Про це на прес-конференції заявив президент Асоціації з енергоефективності та енергозбереження Олег Козачук.

За оцінками різних експертів обсяг інвестицій для підвищення енергоефективності промисловості України до  середньоєвропейського рівня складає від 25 до 100 млрд. дол.  Про це на прес-конференції повідомив президент Асоціації з енергоефективності та енергозбереження (АЕЕ) Олег Козачук. За його словами, сьогодні на 1000 дол. виробленої продукції в Україні використовується 0,55 тони умовного палива, тоді як в Чехії 0,22 тони, в Румунії – 0,19 тони, в Німеччині – 0,15 тони. За результатами дослідження, що було проведено ДП «Держзовнішінформ» та експертами Асоціації з енергоефективності та енергозбереження, для скорочення витрат на енергетичні ресурси майже в два рази Україні необхідно близько 25 млрд. дол. інвестицій в проекти з енергоефективності та енергозбереження. Проте, за словами Олега Козачука, експертні оцінки сягають й більших цифр, досягаючи планки в 100 млрд. долл.

Головною причиною низького рівня енергоефективності української промисловості експерт вбачає застарілі технології виробництва та високий рівень зносу основних фондів. Так, за оцінками  Козачука, рівень зносу засобів виробництва в Україні вже перевищує 80%.

Як зазначив експерт, Державною цільовою економічною програмою енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки передбачено фінансування проектів з енергоефективності більш як на 200 млрд. грн., в т.ч. з державного бюджету біля 10 млрд. грн.. Проте в повному обсязі держпрограму з бюджету було профінансовано тільки у 2012 р. – приблизно на 800 млн. грн..

Головним джерелом фінансування проектів з енергоефективності та енергозбереження президент АЕЕ вважає власні кошти підприємств та пільгові цільові кредити міжнародних фінансових організацій (ЄБРР, світовий банк та ін.), що можуть сягати від 1 до 5 млрд. дол. на рік.

 

Асоціація з енергоефективності та енергозбереження – громадська спілка , яка у своїй основі містить систему сучасних поглядів на те, як зробити розвиток енергоефективності та енергозбереження стійким, продуктивним і соціально – спрямованим.

Її цільові завдання – це лібералізація і демократизація питань енергоефективності та енергозбереження з метою об’єднання нових знань і зусиль світової спільноти на ключових напрямах економічного прогресу і поліпшення якості життя людей, відмова від сформованих стереотипів енерговитратного способу життя, підвищення ролі, відповідальності та обов’язки самої людини та оточення його систем. Концепція Асоціації з енергоефективності та енергозбереження за своєю суттю не сприймає вузьковідомчих галузевого підходу до вирішення проблеми. Вона виходить з того, що економічний ефект розвитку енергоефективності та енергозбереження визначається не стільки кількісним зростанням її окремих галузей, скільки впливом доданків кінцевої енергії на технологічну структуру економіки в цілому, науково -технічний прогрес, зростання продуктивності праці і якість життя людини.