I Конференція

08.09.14

У Києві 4-5 вересня 2014 року в «Президент готелі» відбулася I Міжнародна конференція «Енергоефективність в промисловості та АПК».

Захід був організований Асоціацією з енергоефективності та енергозбереження і ТОВ «ЄТР-Спектр».

Response code is 404

У Конференції взяло участь більше 180 учасників і на якій було презентовано близько 40 доповідей по темам енергоефективності та енергозбереження. Були надані актуальні дані станом з енергоефективністю та енергозбереженням у світі, ЄС, СНД та Україні, озвучені основні проблеми та перешкоди на шляху реалізації проектів з енергоефективності, а також шляхи їх вирішення.

 

Законодавчі ініціативи, поведінкові зміни споживачів, новітні технології та проекти в галузі енергоефективності та енергозбереження – все це стало предметом дискусій на заході. Проте всі учасники конференції прийшли до висновку – без істотного впровадження енергоефективних технологій українська промисловість і комунальний сектор не витримають конкуренції з європейцями.

Начальник управління медіа-проектів ДЗІ Олександр Голіздра зазначив, що найбільше коштів для енергопереозброєння вимагають металургія, вугільна промисловість, підприємства харчової промисловості. В цілому, за його словами, в найближчі роки Україні за різними оцінками необхідно від 25 до 100 млрд.дол.

Представник Європейського енергетичного співтовариства Борко Радевич дав детальний аналіз імплементації європейських Директив з енергоефективності в Україні. Президент Асоціації з енергоефективності та енергозбереження Олег Козачук презентував основні показники та проекти з енергоефективності в Україні. За його словами на сьогоднішній день енергоємність української промисловості в 3 рази вище, ніж в середньому в Європі і кожна вкладена гривня в проекти по енергоефективності повертається трьома гривнями економії.

Старший менеджер Департаменту з енергозбереження та зміни клімату ЄБРР Сергій Масличенко показав можливості ЄБРР з фінансування проектів в галузі енергоефективності та енергозбереження. За його словами, в рамках Української програми енергоефективності, через п’ять банків у 2007-2013 роках було профінансовано 77 проектів енергоефективності по всій країні. А влітку поточного року ЄБРР вдвічі збільшив обсяг фінансування програми реалізації проектів альтернативної енергетики в Україні (USELF) – до 140 млн євро.

Головний енергетик ВАТ «Запоріжсталь» Олександр Грек і начальник відділу безперервного розвитку ВАТ «Запоріжсталь» Євген Шрамко описали методи зниження енергетичних витрат при виробництві товарної металопродукції. Ключовими з них є мотивація персоналу на зниження енерговитрат і побудова комплексної системи енергоменеджменту на всіх рівнях ієрархії підприємства.

Цікавим для багатьох присутніх на конференції виявився проект по заміщенню газу твердим біопаливом на заводі Арселлор Міталл Кривий Ріг, який презентувала Київська біоенергетична компанія спільно з Інститутом газу.

Перспективи залучення європейського фінансування для розвитку технологій в промисловості з фонду “HORIZON 2020” були озвучені виконавчим директором Української технологічної платформи по сталі Оленою Власюк.

Представники німецької компанії Thyssen Krupp Антон Вальтер і Вільям Грот показали передові технології в області пальників.

На конференції також були презентовані передові рішення і технології з використання водовугільного палива; відновлюваних джерел і технологій, (кукурудза, біогаз, біометан); теплових насосів; ТПВ; енергоефективних систем опалення, вентиляції, кондиціювання, холодопостачання, гарячого водопостачання, геотермальних джерел та багатьох інших.

Участь в конференції взяли компанії з Італії, Іспанії, Німеччини, Китаю, Кореї, Японії, Словаччини, ПАР.

Інформаційно-аналітичну підтримку конференції надало державне підприємство «Держзовнішінформ».

Генеральним телевізійним партнером заходу виступив телеканал БТБ, Генеральним інформаційним партнером – інформаційний ресурс www.dsnews.ua; Генеральним новинним партнером – Інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна», Генеральним медіа-партнером – ділова газета «Капітал», офіційним друкованим партнером – газета «Україна Бізнес Ревю», інформаційними партнерами стали – VSK Group, ІК «Інфоіндустрія», маркетингове агентство “Маркет-Інфо”, ділове видання «Ділова столиця», ІА«Українські новини», проекти« Економічна правда »і« Власть денег », інформаційні ресурси, www.depo.ua і delo.ua.